ostovaar.ir

کد خبر : ۱۲۴۶
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵ - 25 November 2019
وضعیت شکم نشاندهنده خوبی برای تشخیص دختر و یا پسر بودن جنین شما دارد. وقتی جنین در قسمت پایین شکم قرار دارد یعنی شما پسردار میشوید. بیشتر خانم های قدیمی به موقعیت شکم شما نگاه می کنند تا متوجه شوند پسر دارید یا دختر.
علایم پسر دار شدن در حاملگی
1. وضعیت شکم 
وضعیت شکم نشاندهنده خوبی برای تشخیص دختر و یا پسر بودن جنین شما دارد. وقتی جنین در قسمت پایین شکم قرار دارد یعنی شما پسردار میشوید. بیشتر خانم های قدیمی به موقعیت شکم شما نگاه می کنند تا متوجه شوند پسر دارید یا دختر. اعتقاد بر این است که شکم در بارداری پسر پایین تر است . بنابراین اگر شکم شما به سمت پایین سنگین تر است، پس احتمالا پسر باردار هستید.


2. رنگ ادرار 
رنگ ادرار در دوران حاملگی تغییر میکند و رنگی شدن ادرار به شما می گوید که شما پسردار میشوید. مطالعات نشان میدهد که ادرار تیره نشاندهنده پسردار شدن و ادرار روشن نشانه دختردار شدن شما است.

3. آکنه 
در دوران حاملگی به دلیل تغییرات هورمونی و عدم تعادل شما دچار تغییرات پوستی میشوید که اگر جنین شما پسر باشد ، با احتمال بیشتری صورت شما شروع به جوش و آکنه زدن میکند.

4. تغییرات سینه 
در دوران بارداری سینه برای تولید شیر بزرگتر میشود.بطور معمول، سینه چپ در خانم ها بزرگتر از سینه راست است.درحالیکه اگر شما جنین پسر در شکم داشته باشید سینه سمت راست بزرگتر میشود.

5. سرد بودن پاها 
سرد بودن پاها در صورتیکه قبلا اینجور نبوده است می تواند نشانه حاملگی شما و پسر بودن جنین است.

6. میزان ضربان قلب در دوران حاملگی
احتمالا ضربان قلب جنین توسط پزشک اندازه گیری میشود. اگر این ضربان زیر 140 بار در دقیقه باشد.جنین شما پسر خواهد بود 

7. رشد موی سر در حاملگی
رشد موی سر یکی دیگر از علایم جالب در بارداری است که اگر رشد موی سر شما نسبت به گذشته بیشتر شده باشد.جنین شما پسر خواهد بود. اگر چه بارداری با بسیاری از عوارض جانبی ناخوشایند همراه است، اما رشد مو یکی از عوارض خوب بارداری است. در دوران بارداری، در اکثر خانم ها موهایشان قویتر می شود و کاهش ریزش مو مشاهده می شود. این مسئله نتیجه تغییرات هورمونی بدن است. اما اعتقاد بر این است که خانم هایی که پسر باردار هستند رشد موی بیشتری نسبت به خانم هایی که دختر باردار هستند تجربه می کنند. از سوی دیگر، برخی فکر می کنند خانم هایی که دختر باردار هستند ریزش موی سریع تری دارند.


8. ویار غذایی
اگر جنین شما پسر باشد تمایل غذایی شما به سمت غذاهای ترش و شور یکی از علایم نشان دهنده پسر دار شدن شما خواهد بود .

9. وضعیت خوابیدن در حاملگی
در طول دوران بارداری شما مدام احساس خستگی و نیاز به خواب دارید. اگر شما بیشتر به سمت چپ می خوابید احتمالا شما دارای نوزاد پسر خواهید شد.

10. خشک شدن دست ها در حاملگی
خشکی پوست دست و ترک ترک شدن آن معمولا نشانه خوبی از بارداری پسر شما است.

11. عدم داشتن بیماری صبحگاهی
اگر شما علایم حالت تهوع و بیماری صبحگاهی را ندارید، این بدان معنی است که جنین شما احتمالا پسر خواهد بود.

12. وزن گیری زیاد
اگر شما دارای جنین پسر باشید. احتمالا وزن گیری زیادی در دوران حاملگی خواهد داشت. در مادرانی که جنین پسر دارند معمولا چربی در ناحیه معده تجمع میکند و در مادرانی که جنین دختر دارند معمولا این چربی در ناحیه صورت خواهد بود.

13. شخصیت شما
تحقیقات نشان میدهد مادرانی که روحیه مردانه دارند، ترشح تستوسترون در این افراد بالا است و این مادران بیشتر دارای جنین پسر میشوند.


14. شما به پهلوی چپ می خوابید
در دوران بارداری به دلیل خستگی تمایل به خواب بیشتر می شود. توصیه می شود در حاملگی به پهلو بخوابید و از خوابیدن به پشت و روی شکم اجتناب کنید. اگر تمایل دارید بیشتر به پهلوی چپ بخوابید، احتمالا پسر باردار هستید.

15. خوب به نظر نمی رسید
اعتقاد بر این است که هورمون ها در زمان بارداری پسر به پوست شما آسیب می رسانند و باعث تشکیل آکنه می شوند. این مسئله مربوط به این اعتقاد است که خانمهایی که پسر دارند بیمار صبحگاهی ندارند، در حالیکه دختر داشتن باعث افزایش هورمونها و تحریک معده می شود، اما درخشندگی صورت را نیز افزایش می دهد.

16. تهاجمی تر هستید
جنسیت نوزاد مسئول برخی از ترشحات هورمونی است که می تواند بر شخصیت شما تأثیر بگذارد. احساس جسارت میکنید؟ احتمالا پسر باردار هستید.

17. بیشتر وزنتان در شکم قرار گرفته است
بارداری با افزایش وزن همراه است. اگر پسر باردار باشید، متوجه خواهید شد که بیشتر افزایش وزن به سمت شکم متمرکز می شود. زناني كه پسر باردار هستند، در مناطق ديگر بدن افزایش وزن ندارند. در حالی که افزایش وزن در بارداری ضروری است، مهم است که وزن کسب شده از خوردن غذای سالم ایجاد شود.

روش های پزشکی تشخیص جنسیت پسر در بارداری
1- روش سونوگرافی
این روش در هفته شانزدهم حاملگی قادر خواهد بود که جنسیت جنین را مشخص کند.


2- روش RAMZI
در این روش در هفته شش بارداری براساس موقعیت جفت جنسیت جنین مشخص میشود

3- روش آزمایش ژنتیکی
با اندازه گیری آمنیوسنتز و CVS در هفته دهم تا دوازدهم حاملگی تا 99 درصد جنسیت جنین درست قابل پیش بینی است.

موادغذایی برای پسردار شدن
1. موز
 موز حاوی درصد بالایی از پتاسیم است و یک غذای فوق العاده برای حاملگی پسر است. پتاسیم به اسپرم کمک می کند برای مدت زمان طولانی تر در رحم بماند و به بارداری موفق کمک می کند. مصرف دو موز در روز احتمال بارداری را افزایش می دهد.

2. غلات صبحانه
 اسپرم مردانه بسیار حساس است و نیاز به عناصر غنی از مواد مغذی دارد تا بتواند در بدن زن بماند.  به همین علت، باید صبحانه ای با غلات غنی شده مصرف کنید و شانس خود را برای بارداری پسر افزایش دهید.

3. قارچ ها
قارچ حاوی ویتامین D است که یک عنصر کلیدی در حفظ سلامتی خوب اسپرم است.  قارچ حاوی پتاسیم و ویتامین D است که شانس پسردار شدن را افزایش می دهد.

4. میوه های مرکبات
 مرکبات دارای درصد بالایی از ویتامین C هستند که به منظور بهبود سلامت و ایمنی کلی شما مناسب می باشند.  مرکبات به ایجاد یک محیط قلیایی کمک می کند که برای بارداری پسر مطلوب تر می باشد.  محیط قلیایی برای زنده ماندن اسپرم پسر کروموزوم Y مناسب است.  بعضی از میوه های مرکبات مفید که به بارداری پسر کمک می کنند عبارتند از لیمو، پرتقال، و گریپ فروت.

5. غذاهای نشاسته ای
محققان نتیجه گرفتند دوز بالای گلوکز و نشاسته در غذا باعث افزایش احتمال تولد پسر می شود. برای افزایش مصرف نشاسته، می توانید برنج و سیب زمینی را در منوی رژیم غذایی روزانه خود وارد کنید. همچنین این موادغذایی کالری شما را افزایش می دهد و به رسیدن به وزن مطلوب کمک می کند.

6. غذاهای دریایی
غذاهای دریایی حاوی عنصر روی است که به افزایش میزان اسپرم کمک می کند. افزایش تعداد اسپرم، شانس بارداری پسر را افزایش می دهد. بنابراین بهتر است ماهی های دریایی که منبع تازه ای از روی هستند را مصرف کنید.


7. غذاهای شور
نمک حاوی سدیم و پتاسیم در مقادیر بالا است. هر دو این مواد معدنی در بارداری پسر مفید هستند. می توانید غذاهای شور را در رژیم های غذایی خود جای دهید مانند پپرونی، ترشی و چوب شور. همچنین می توانید نمک را بر روی میوه ها و سالاد تازه بریزید. اما پس از بارداری باید میزان مصرف نمک را کاهش دهید زیرا به طور موثر سطح فشار خون شما را افزایش می دهد.

8. گوجه فرنگی
 گوجه فرنگی به حفظ تعادل سدیم - پتاسیم در بدن کمک می کند و مقادیر بالاتری از ویتامین C را تامین می کند.  تمام این مواد مغذی و مواد معدنی حیاتی به حفظ تعادل PH بدن شما کمک می کنند. تعادل کامل PH برای بارداری پسر بسیار مهم است.

9. ترشی
ترشی یکی از غذاهای پرخطر در دوران بارداری است. اما باید بدانید خوردن ترشی قبل از بارداری باعث افزایش احتمال بارداری پسر می شود.  ترشی غنی از نمک و حاوی درصد زیادی از سدیم و پتاسیم است. اضافه کردن ترشی به منوی روزانه باعث می شود اسپرم مردانه تخمک را بارور کند.

10. میوه ها و سبزیجات
میوه ها منابع طبیعی پتاسیم هستند و اثر مشابه غلات کامل گندم دارند.  مصرف بیشتر میوه های غنی از پتاسیم مانند طالبی و زردآلو احتمال بارداری پسر را افزایش می دهد.  برخی از سبزیجات حاوی مقادیر بالایی از پتاسیم هستند از جمله سیب زمینی، اسفناج، لوبیا. اضافه کردن این سبزیجات به رژیم غذایی روزانه احتمال بارداری پسر را افزایش می دهد.

11. تخمه کدو
خمه کدو حاوی مقادیر زیادی اسیدهای چرب مانند امگا 3 و روی هستند که باعث می شود احتمال بارداری پسر افزایش یابد.  اسیدهای چرب امگا 3 در عملکرد قلبی عروقی و افزایش جریان خون نیز موثر هستند.  در مردان مصرف تخمه کدو باعث افزایش خون رسانی به ارگان های جنسی می شود و منجر به تولید سالم تر اسپرم می شود.  در زنان مصرف تخمه کدو باعث می شود که محیط داخلی برای زنده ماندن اسپرم مردانه فراهم شود.

یک نکته دیگر در مورد تخمه کدو این است که حاوی مقدار زیادی روی است، که یکی دیگر از عناصر کلیدی برای بالا بردن احتمال بارداری پسر است. برخی از آجیل های دیگر دارای ارزش تغذیه ای مشابه تخمه کدو عبارتند از بادام و تخم کتان. مصرف چنین غذاهایی احتمال بارداری پسر را افزایش می دهد.

12. مارچوبه
این یکی از بهترین سبزیجات است که احتمال بارداری پسر را افزایش می دهد. مارچوبه حاوی مقادیر زیادی از مواد معدنی حیاتی و ویتامین ها مانند ویتامین D، B-12 و C همراه با پتاسیم است. مواد معدنی و ویتامین مفید برای زنده ماندن اسپرم مردانه درون بدن زن موجود است.

محققان نتیجه گرفتند مصرف سیصد میلی گرم پتاسیم در روز باعث افزایش احتمال بارداری پسر می شود. مارچوبه منبع غنی از پتاسیم است و بنابراین شانس بارداری پسر را افزایش می دهد.  به غیر از مصرف مارچوبه در رژیم غذایی روزانه، می توانید برخی از موادغذایی غنی از پتاسیم مانند سیب زمینی، سیب، استیک، موز و بادام را نیز مصرف کنید.

مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: