ostovaar.ir

کد خبر : ۱۲۵۵
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۸ - 08 January 2020
با لکه‌های قهوه‌ای روی پوست چه کنیم؟ لکه‌ها و نقطه‌های تیره‌ای که روی پوست ایجاد می‌شود، معمولاً برای افراد مختلف احساس ناخوشایندی ایجاد می‌کند. برخی افراد این لکه‌ها را بخشی از زیبایی فردی می‌دانند اما برای بسیاری وجود این لکه‌ها آزاردهنده است...
لکه های قهوه ای  قارچی روی پوست در اثر نوعی قارچ که در پوست شما زندگی می کند ایجاد می شود. هنگامی که این قارچ ها از کنترل خارج می شوند، بیماری پوستی و لکه روی پوست ظاهر می شود. عفونت به یکی از دلایل زیر اتفاق می افتد:
به دلیل چربی پوست
 زندگی در محیط با آب و هوای گرم
 بیش از حد عرق کردن
 داشتن سیستم ایمنی ضعیف

این بیماری بر پوست های با رنگ های مختلف و نوجوانان و افراد جوان تاثیر می گذارد.


علائم و نشانه های لکه های قهوه ای قارچی روی پوست
نشت اسید از قارچ های در حال رشد باعث تغییر رنگ قسمت های مختلف پوست می شود. این قسمت ها نقاط با رنگ های متفاوت می باشد. علائم و نشانه های عفونت عبارتند از:
 لکه های به رنگ سفید، صورتی، قرمز یا قهوه ای و این لکه ها می توانند روشن تر یا تیره تر از پوست باشند.
 لکه ها مشابه با سایر قسمت های پوست برنزه نمی شوند.
 لکه ها در هر قسمتی از بدن دیده می شود اما بیشتر در گردن، سینه، پشت و بازوها قابل مشاهده است.
 لکه ها در طول آب و هوای سرد ناپدید می شوند و در آب و هوای گرم و شرجی بدتر می شوند. آن ها خشک می شوند، پوسته می شوند و ممکن است بخارند و باعث ناراحتی شوند.

تشخیص لکه های قهوه ای قارچی روی پوست
پزشک با توجه به ظاهر لکه ها بیماری را تشخیص می دهد. پزشک از نور ماورابنفش استفاده می کند که لکه ها به صورت مناطق زرد- سبز دیده می شوند. پزشک نمونه ای از پوست می گیرد و زیر میکروسکوپ بررسی می کند. 


درمان لکه های قهوه ای چگونه است؟
درمان شامل استفاده از کرم، لوسین و شامپو است. همچنین قرص نیز برای درمان استفاده می شود. نوع درمان به سایز، محل و ضخامت منطقه تحت تاثیر بستگی دارد. انواع گزینه های درمان عبارتند از:
ضدقارچ موضعی: این محصولات به طور مستقیم بر روی پوست قرار داده شده و به شکل لوسین، کروم، صابون و شامپو می باشد. این محصولات رشد قارچ را تحت کنترل قرار می دهد. محصولات ضدقارچ دارای روی، پیریتیون، سولفید سلنیوم، میکونازول، کلوتریمازول و تربینافین می باشند. 
قرص های ضدقارچ: این قرص ها برای درمان لکه های قهوه ای قارچی استفاده می شوند. همچنین برای کاهش عفونت استفاده می شوند. این قرص ها با تجویز پزشک خریداری می شوند و عوارض جانبی دارند. همچنین در هنگام استفاده از قرص ها باید تحت نظارت پزشک باشید.

درمان معمولا عفونت قارچی را کاهش می دهد. تغییر رنگ پوست ممکن است چند ماه طول بکشد.


نکاتی برای کنترل لکه های قهوه ای قارچی روی پوست
این بیماری کاملا رایج است زیرا قارچی که باعث عفونت می شود در پوست وجود دارد. پاک کننده ها یک یا دو بار در ماه استفاده می شوند تا اثر لکه ها را از بین ببرند. اگر عفونت دوباره برگشت کرد می توانید از این پاک کننده ها استفاده کنید به خصوص اگر در محیطی گرم و شرجی زندگی می کنید. در اینجا چند نکته برای مدیریت و کنترل لکه های قهوه ای قارچی روی پوست ارائه شده است:
 از محصولات مخصوص پوست چرب استفاده نکنید.
 کمتر در معرض خورشید قرار بگیرید. نور آفتاب باعث بدتر شدن شرایط می شود.
 اگر باید زیر نور خورشید قرار بگیرید از شامپوهای ضدقارچ به طور روزانه پیش از قرار گرفتن در معرض نور استفاده کنید. 
 هر روز از ضد آفتاب استفاده کنید. از ضدآفتاب بدون چربی با کمترین SPF=30 استفاده کنید.
 لباس های تنگ نپوشید.
 از لباس های نخی استفاده کنید تا میزان عرق کردن شما کاهش یابد.

مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ترین ها