ostovaar.ir

کد خبر : ۱۴۰۳۳
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۷ - 28 July 2020
در پایان معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل بورس تهران با رشدی ۸ هزار واحد به سطح یک میلیون و ۹۴۲ هزار واحدی رسید.

به گزارش پایگاه خبری استوار به نقل از تجارت نیوز، در پایان معاملات بازار سهام در روز سه‌شنبه ۷ مرداد، شاخص کل بورس با رشدی ۸ هزار واحدی (۰٫۴۴ درصد) به سطح یک میلیون و ۹۴۲ هزار واحدی رسید. این در حالی است که شاخص کل هم وزن نیز بییش از ۴۰۰۰ واحد رشد کرد (۰٫۷۷ درصد) تا بورس روز سبزی را به پایان برساند.

رشد ۰٫۴ درصدی شاخص کل در حالی رخ داد که در ابتدای بازار شاخص از مرز یک میلیون و ۹۷۰ هزار واحدی نیز عبور کرده بود اما در ادامه معاملات با افزایش فشار عرضه در نمادهای شاخص‌سازی نظیر فولاد، فملی و فارس و همچنین نمادهای پتروشیمی و پالایشی از رشد شاخص کاسته شد تا در نهایت نتواند رشد چشمگیری را به ثبت برساند.


در پایان معاملات امروز بیش از۲ میلیون و ۶۰۰ هزار معاملهدر بورس صورت گرفت که طی آن ۱۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون سهم با ارزشی بالغ بر۲۲ هزارو ۶۰۰ میلیارد تومانداد و ستد شدند. در این میان سه نماد تاپیکو، حکشتی و وغدیر بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص کل داشتند و سه نماد فولاد، فارس و خودرو نتوانستند با تاثیر منفی خود از سبزپوشی شاخص جلوگیری کنند.

در میان صنایع مختلف نیز گروه فراورده‌های نفتی با بیش از ۴۴ هزار میلیارد ریالرکورد جدیدی را در ارزش معاملات روزانه به ثبت رساند و پس از آن نیز دو گروهخودرووفلزات اساسیبه ترتیب با ۳۸ و ۲۰ هزار میلیارد ریال برترین گروه‌های صنعت بودند.

در میان نمادها نیز شپنا، شتران و خساپا بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند. نماد خساپا که همانند بسیاری از نمادهای بزرگ امروز در مقاطعی با صف فروش نیز همراه بود در پایان پس از معامله بیش از ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون سهم با افتی ۲٫۷ درصدی به کار خود پایان داد. هر چند قیمت آخرین معامله این نماد ۱٫۹ درصد پایین‌تر از قیمت روز گذشته بود.

در جریان معاملات امروز همچنین برخی نمادها نظیر شستا، خودرو و خساپا پس از ساعت عادی معاملات بورس دادوستد شدند به طوری که معاملات نماد شستا تا ساعت ۱۶ و ۵ دقیقه ادامه دارد. معاملات منفی این سه نماد موجب کاهش رشد شاخص شد.

معاملات امروز بازار سهام در حالی به پایان رسید که عرضه اولیه «بگیلان» نیز امروز انجام شد. ثبت‌سفارش این عرضه اولیه که از ساعت ۱۳ آغاز شده تا ساعت ۱۷ ادامه دارد. با این حال تقسیم سهام در این نماد بعد از پایان بازار فردا انجام خواهد شد و «بگیلان» از روز شنبه قابل معامله خواهد بود.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: