ostovaar.ir

کد خبر : ۱۴۱۱۶
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۸ - 31 July 2020
یکی از جذاب ترین و زیباترین اجزاء سفره هفتسین تخم مرغ سفره هفتسین هستش که نماد زاد و ولد بوده و از نظر من با ارزش ترین قسمت سفره هفت سین می باشد.
 • تخم‌مرغ خزه‌ای

این تخم‌مرغ کار سبزه را هم برایتان می‌کند. اگر دسترسی به خزه دارید، می‌توانید آن‌ها را بعد از جمع کردن خشک کنید و روی تخم‌مرغ‌ ها بچسبانید. تخم‌مرغ خزه‌ای می‌تواند یادآور زمین و طبیعت باشد.

تصویر

 • تخم‌مرغ کاهویی

با استفاده از یک قلم‌مو و رنگ اکرلیک سبز روشن تخم‌مرغ را رنگ کنید و اجازه دهید خشک شود. حالا با کمک یک لاک غلط‌‌‌ گیر یا با یک قلم‌موی نازک و رنگ سفید، خطوط کاهو را مانند تصویر روی تخم‌مرغ بکشید.

تصویر

 • رنگ پاشی با قلمو روی تخم مرغ

تخم‌مرغ‌ها را با رنگ‌های روشن به طور یکدست رنگ کنید. سپس رنگ مخالف را با آب کمی رقیق کنید و با بازی کردن با سر قلم‌مو روی تخم‌مرغ‌ها بپاشید.

تصویر

 • تخم مرغ شمعدونی

خیلی راحت با یک فتیله و مقداری پارافین این شمع زیبا رو تهیه کرد و در سفره های زیبای هفتسین استفاده نمود.

تصویر
 • تخم‌مرغ ارگانیک

  برای درست کردن این مدل، باید از تخم مرغ‌هایی استفاده کنید که به طور طبیعی پوستهء قهوه‌ای دارند. به سادگی، با یک لاک غلط‌گیر یا رنگ سفید و قلم‌موی نازک!

  ​​​​​​

  تصویر
  • تخم مرغ پر پری

  درست کردن این طرح بسیار ساده است. کافیست سری به سرای مشیر خلوت در بازار بزرگ یا کوچه برلن در خیابان فردوسی بزنید و از خرازی فروش‌ها بسته به سلیقه خودتان پرهای مصنوعی بگیرید. اگر هم در نزدیکی طبیعت زندگی می‌کنید می‌توانید با جمع کردن پر پرندگان و چسباندن آن‌ها روی تخم مرغ به سادگی این طرح زیبا را ایجاد کنید.

  تصویر

تصویر
 • طرح چاپی

اگر شما هم مثل ما سر و کارتان با کامپیوتر و دنیای دیجیتال است، همین حالا از چند طرح وکتوری یا فوتوشاپی آماده روی کاغذ سفید نازک پرینت بگیرید، آن‌ها را دوربُری کنید و با استفاده از چسب چوب بی رنگ روی تخم مرغ ها بچسبانید. البته این کار را با دستمال سفره های طرح دار نیز می توانید انجام دهید.

تصویر

تصویر

تصویر

 • تخم مرغ آب رنگی

برای خلق این گل‌ها باید دستی در نقاشی و طرح انداختن داشته باشید. تخم‌مرغ‌ها را بپزید و با قلم‌موی مناسب و آب رنگ این گل‌های بنفشه را روی زمینه سفید تخم‌مرغ ها بکشید. این طرح حال و هوای بهار و نو شدن طبیعت را هم به هفت‌سین شما می‌آورد.

تصویر

 • گل و گلدان

حتما لازم نیست هر طرح و نقشی را که در سر دارید روی پوسته تخم‌مرغ ها پیاده کنید. این بار گل‌ها را به جای قرار دادن در گلدان شیشه‌ای، داخل تخم مرغ‌ها بگذارید. سر تخم‌مرغ ها را سوراخ کنید و زرده و سفیده آن را خالی کنید. ساقه گل ها را تا جایی که می‌شود کوتاه کنید و داخل تخم مرغ‌ها بگذارید. برای ثابت نگه داشتن تخم مرغ، روی سطح یک آینه چند قطره شمع آب شده بچکانید و تخم‌مرغ را بچسبانید.

تصویر

تصویر

 • تخم مرغ ترافلی

درست کردن این تخم مرغ بسیار راحت و البته هیجان انگیز است. کافیست مقداری ترافل ریز و رنگی رنگی(Candy Sprinkles)از شیرینی فروشی‌ها بخرید یا خودتان درست کنید. سپس سطح تخم‌مرغ را آغشته به چسب کنید و آن را داخل کاسه ترافل‌ها خوب بچرخانید تا به همه جای آن بچسبند. تخم مرغ‌های شما جلوه و رنگ و روی خاصی پیدا خواهند کرد.

تصویر

 • تزیین های ساده و شیک تخم مرغ با نوار کتان

تزیین تخم مرغ با نوار های زیبای کتان که در بازار در طرح ها و رنگ های مختلف موجود است.

تصویر

تصویر

و اما نمونه های بیشتری برای تزیین تخم مرغ سفره هفت سین:

تمام تخم مرغ های زیر با استفاده از ماژیک های رنگی، رنگ غذاهای متنوع و حتی رنگ فوندات طلایی و مقداری پارچه و....... قابل اجراست.

تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر


منبع:ساعدنیوز

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ترین ها
پربیننده ترین ها
پر بحث ترین ها