ostovaar.ir

کد خبر : ۱۴۱۳۴
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۶ - 02 August 2020
یکی از دسر های محبوب همه ی ایرانی ها، چیز کیک انار است. چیز کیک ساده، بسیار خوش طعم و دوست داشتنی است. اما چیز کیک انار طعمی بسیار ویژه و ظاهری جذاب دارد. تهیه کردن چیز کیک انار بسیار مراحل ساده ای دارد.

مواد لازم برای تهیه چیز کیک انار

زمان آماده سازی، 30دقیقه و زمان پخت، 120دقیقه بوده و

برای 10 نفر کافی می باشد.

پنیر خامه ای200 گرم
خامه200 گرم
بیسکوییت250 گرم
کره100 گرم
شکر50 گرم
پودر ژلاتین3 قاشق چایخوری
ژله انار1 بسته
دانه های اناربه میزان دلخواه
وانیل1/8 قاشق چایخوری

مراحل آماده سازی و طبخ چیز کیک انار

 1. بیسکویت ها را خرد کرده و با غذاساز و یا آسیاب آن ها را به صورت یک دست، پودر کنید.
 2. کره ی ذوب شده را داخل غذاساز و یا مخلوط کن بریزید و با بیسکویت ها مخلوط کنید. با قاشق هم میتوانید این کار را انجام دهید فقط مراقب باشید که به طور کامل با هم ترکیب شوند.
 3. کف قالب کاغذ روغنی قرار هید و مخلوط را درقالب کمربندیبریزید. در این مرحله دو راه دارید. اگر دوست دارید کناره های چیز کیکتان هم بیسکوییت داشته باشد، بیسکویت ها را به دیواره ی قالب فشار دهید. اما اگر میخواهید فقط در زیر کیک، پایه ی بیسکوییتی داشته باشید؛ همه ی بیسکوییت ها را در کف قالب جمع کنید و با ته یک لیوان و یا پشت قاشق فشار دهید تا کاملا تخت شوند.
 4. قالب را میتوانید به مدت 15 الی 30 دقیقه در فریزر قرار دهید تا بیسکویت ها به خوبی حالت قالب را به خودشان بگیرند. اما این مرحله اجباری نیست. از این کراست بیسکویتی میتوانید برای تهیهانواع چیز کیکاستفاده کنید.
 5. برای تهیه مایه پنیری، ابتدا مقداری آب را روی حرارت بگذارید تا به جوش بیاید. پودر ژلاتین را با نصف پیمانه آب جوش به روش بن ماری مخلوط کنید. (برای روش بن ماری میتوانید از بخار کتری کمک بگیرید.) دقت کنید که پودر ژلاتین کاملا در آب حل شده باشد و به صورت گلوله ای باقی نماند. سپس ژله را کنار بگذارید تا خنک و با محیط هم دما شود.
 6. پنیر و شکر را به خوبی با هم مخلوط کنید. بعد از این که کاملا شکر در پنیر حل شد، خامه و مقداری وانیل را اضافه کنید. به کمک همزن، مواد را کاملا با هم ترکیب کنید.
 7. مایع ژله را در مخلوط پنیر و خامه بریزید و به خوبی با هم ترکیب کنید. سپس مخلوط را روی پایه بیسکویتی بریزید و در یخچال بگذارید تا به مدت یک الی دو ساعت خودش را بگیرد.
 8. پودر ژله انار را به روش بن ماری با یک پیمانه آب سرد و یک پیمانه آب جوش مخلوط کنید. دانه های انار را از انار تازه جدا کنید. با قاشق و به آرامی مایع ژله را روی چیز کیک بریزید و سطح کیک و داخل ژله را با دانه های انار پر کنید. به مدت دو الی سه ساعت چیز کیک را در یخچال بگذارید تا ژله روی کیک به خوبی ببندد.

نکات کلیدی برای تهیه چیز کیک انار

 • برای تهیه چیز کیک در صورت تمایل میتوانید به جای بیسکویت های شیرین از کراکر استفاده کنید تا چیز کیک شما طعم ترکیبیِ مطلوبی از شوری و شیرینی داشته باشد.
 • به جای ژله ی انار روی کیک، میتوانید در خانهآب انارتهیه کنید و با پودر ژلاتین ترکیب کنید. با این روش ژله ی خوش طعم تری خواهید داشت.
 • راه دیگر برای تهیهچیز کیک اناراین است که به جای پودر ژلاتین، میتوانید ژله ی انار را با مخلوط خامه و پنیر ترکیب کنید و چیز کیک صورتی رنگ و با طعم انار داشته باشید.
 • چیز کیک انار با پنیر ماسکارپونههم تهیه می شود. همچنین به جای خامه صبحانه ازخامه قنادینیز میتوان استفاده کرد.
 • این دستور تهیهچیز کیک انار بدون فربود اما میتوانید برای تهیهچیز کیک انار در فربه دستورچیز کیک سادهمراجعه کنید و مشابه همین دستور روی کیک را با ژله و دانه های انار تزیین کنید.
 • همچنین در این دستورچیز کیک انار با پایه بیسکوییتآموزش داده شد، در صورتی که دوست دارید میتوانیدچیز کیک انار با پایه کیکنیز تهیه کنید. برای تهیه کردنچیز کیک انار با پایه کیکباید مراحل زیر را انجام دهید
 • نصف پیمانه شیر را با نصف پیمانه شکر و دو قاشق غذاخوری روغن مخلوط کنید. سپس دو عدد تخم مرغ و مقداری وانیل را اضافه کرده و خوب بهم بزنید. بعد یک پیمانه آرد و یک قاشق مربا خوری بیکینگ پودر را الک کرده و در مایع کیک بریزید و خوب بزنید. سپس به مدت 35 الی 45 دقیقه در فر با حرارت 175 درجه قرار دهید تا بپزد. وقتی کیک آماده شد از فر خارج کنید و از مرحله پنجم به بعد همین دستور را تکرار کنید. و یا میتوانید از پودر کیک آماده استفاده کنید.
 • برایتزیین روی چیز کیک انار، از راه های مختلفی میتوان استفاده کرد. برای مثال به جای ریختن ژله و انار به صورت یک دست روی کیک، از شکلات یا خامه برای تزیین استفاده کنید. خامه را به کمک ماسوره روی چیز کیک قرار دهید و سپس روی خامه ها را با دانه های انار تزیین کنید. یا میتوانید ژله را به صورت قطره قطره روی کیک بریزید و به کمک یک خلال دندان، قطره های ژله را به شکل قلب درآورید. یاشکلاتذوب شده و یاسس شکلاتروی کیک بریزید.
 • به جای پودر ژلاتین متوانید از ژله آلوورا استفاده کنید ولی در این صورت چیز کیک شما عطر آلوورا و طعم شیرین تری خواهد داشت.
 • اگرقالب کمربندیندارید نگران نباشید. یک ظرف مناسب را انتخاب کنید و در ظرف چند لایه سلفون قرار دهید تا وقتی چیز کیک آماده شد بتوانید آن را به کمک سلفون خارج کنید. هنگام خارج کردن چیز کیک با سلفون مراقب باشید پایه بیسکویتی آن خرد و تکه تکه نشود.
تصویر

منبع : ساعدنیوز

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ترین ها
پربیننده ترین ها
پر بحث ترین ها