ostovaar.ir

کد خبر : ۱۹۰۶
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۱ - 05 February 2020
چربی پوست علت های مختلفی دارد که باید حتما توسط پزشک متخصص مورد بررسی قرار گیرد، اما در صورتی که مایل به استفاده از ماسک های طبیعی برای از بین بردن چربی پوست خود هستید این مقاله برای شما مفید خواهد بود...
درمان چربی پوست با ماسک گیاهی
استوار | سلامت : چربی پوست علت های مختلفی دارد که باید حتما توسط پزشک متخصص مورد بررسی قرار گیرد، اما در صورتی که مایل به استفاده از ماسک های طبیعی برای از بین بردن چربی پوست خود هستید این مقاله برای شما مفید خواهد بود.


1. ماسک لیمو ترش
برای تهیه ماسک لیمو ترش آب ۲ لیمو را بگیرید و با ۱ قاشق عسل گرم، مخلوط کنید و روی پوست بمالید و پس از ۲۰ دقیقه آن را با پنبه آغشته به گلاب پاک کنید.

2. ماسک آلوی قرمز 
برای تهیه ماسک آلوی قرمز کافی است هسته آلوی قرمز را در آورید و سپس آلوها را له کنید و چند قطره روغن بادام شیرین به آن اضافه کنید و خوب مخلوط نمایید و سپس به مدت ۲۰ دقیقه آن را برروی پوست بمالید و آنگاه با پنبه آغشته به گلاب آن را پاک کنید.


3. ماسک هویج 
ماسک هویج نیز به وسیله آب هویج تهیه می شود. برای این منظور مقداری آب هویج را با ماست مخلوط کنید و با انگشت روی پوست بمالید و پس از ۲۰ دقیقه آن را با پنبه آغشته به گلاب پاک کنید.

4. ماسک کدو حلوایی 
مقداری کدو حلوایی رسیده را له کرده بصورت ماسک برای متعادل ساختن چربی پوست صورت استفاده کنید.

5. ماسک سفیده تخم مرغ
یک عدد سفیده تخم مرغ را خوب بزنید پس از کف کردن به آن نصف لیوان لیمو ترش اضافه کنید و به هم بزنید و روی تمام پوست بمالید پس از ۱۵ دقیقه با آب ولرم بشوئید.


6. ماسک پرتقال و لیمو
دو قاشق آب پرتقال و یک قاشق آب لیمو ترش را خوب مخلوط نموده بصورت بمالید و بعد از ۱۵ دقیقه با آب ولرم بشوئید.

7. ماسک سیب 
یک عدد سیب رنده شده را با ۵ قاشق سوپخوری عسل مخلوط کنید و سپس روی پوست صورتتان بمالید و پس از ۱۰ دقیقه با آب سرد بشویید. (آیا می دانستید که زنبورها ممکن است مسافت ۵۵ هزار مایل (حدودا ۱۰۱۰۰۰ کیلومتر) را پرواز کنند و به روی بیش از ۲ میلیون گل بنشینند و شهد جمع آوری کنند که تنها برای درست کردن تقریبا نیم کیلو عسل کافی است. عسل حاوی قندهایی مانند فروکتوز، گلوکز و همچنین آب می باشد. علاوه بر اینها حاوی دیگر قندها، آنزیمها ، مواد معدنی، ویتامین ها و اسیدهای آمینه می باشد.)

8. ماسک زرده تخم مرغ و آووکادو
۱ قاشق سوپخوری خاک رس (خاک رس یا خمیر پاک کننده که به شکل پودر در تمام مغازه ها و فروشگاه های غذایی بهداشتی موجود است) + ۱ عدد زرده تخم مرغ + یک چهارم قاشق آووکادو له شده + مقداری روغن فندوق (برای اینکه یک مخلوط نرم داشته باشیم) را با هم مخلوط کرده و بر روی پوست خود به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه گذاشته و بعد با آب ولرم بشویید.

(زرده تخم مرغ وآوکادو رطوبت از دست رفته پوست را دوباره باز می گرداند ،خمیر پاک کننده ترشحات چربی پوست را خشک کرده ، روغن فندق این حالت را در پوست تعدیل کرده و آن را تقویت می کند. )

9. ماسک خیار
خیار را پخته له کنید، به صورت ماسک روی صورت بگذارید وپس از ۲۰ دقیقه با آب ولرم بشوئید.


10. ماسک گوجه فرنگی
یک عدد گوجه فرنگی را خوب له کنید و بگذارید به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی پوستتان بماند. سپس پوستتان را با آب گرم بشویید.


در ادامه بخوانید : 


مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: