ostovaar.ir

کد خبر : ۲۰۳
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۳ - 04 November 2018
دانستنیها
سرود ملی همه کشورهای جهان متفاوت است و برخی از کشورها دارای سرود ملی هستند که حتی یک کلمه هم ندارند و کاملا بی کلام هستند.

سرود ملی کدام کشور بی کلام است؟

سرود ملی یک کشور نقش مهمی در مرزهای یک کشور و همچنین در عرصه بین المللی بازی می کند. مانند پرچم رسمی کشور سرود ملی به معنای نمایش و بازتاب افتخار ملت و نیز هویت آن است.این حس غرور ملی به تجلیل از دستاوردهای شهروندان و نیز احترام به فرهنگ، سنت و تاریخ ملت آن ها گسترده شده است. معمولا در رویدادهایی مانند رقابت های ورزشی پخش می شود؛ به ویژه یکی از مزایای برنده شدن مدال طلا در المپیک ، ورزشکاری است که علاوه بر اعتزاز پرچم کشورشان آهنگ های میهن سرود ملی پخش می شود ؛ این مقدمه ای بود برای معرفی یک استثنا و کشوری که دارای سرود ملی بی کلام است و حتی یک کلمه هم ندارد.

سرودهای ملی بی کلام سرود ملی کدام کشور است؟

اگر چه اکثریت قریب به اتفاق ملت ها در سراسر جهان سرود ملی را با متن سرود،دارند اما اسپانیا استثنا است به خاطر این که هیچ کلمه ای ندارد. کشورهای دیگر که در حال حاضر سرود بی کلام دارند بوسنی و هرزگوین، سان مارینو و کوزوو هستند.


تاریخ سرود ملی اسپانیا

سرود ملی رسمی کشور اسپانیا به نام "مارچا ریل " معروف است که در زبان انگلیسی به " رویال مارس " ترجمه می شود. سرود ملی اسپانیا مانند کشورش تاریخ طولانی دارد و یکی از قدیمی ترین سرود ملی جهان محسوب می شود.

اولین سابقه تاریخی موسیقی مارچا ریل به سال 1761 برمی گردد. به طور رسمی ، مانوئل دی لوس آهنگساز سرود بود ، اما در دهه 1800 شایعات اشتباهی منتشر شد و ادعا کردند که فردریک دوم پروس نویسنده واقعی این قطعه بوده است.

در سال 1770، پادشاه چارلز سوم اعلام کرد که " ژراندیر مارچ" به عنوان افتخار مورد اجرا قرار خواهد گرفت . در طی دوران ملکه ایزابلا دوم از سال 1833 تا 1868 ، این سرود به طور رسمی به عنوان سرود ملی اسپانیا تصویب شد.


سرود ملی رسمی کشور اسپانیا معروف به مارچا ریل

در گذشته سرود مارچا ریل متن،داشت به ویژه آن هایی که در دوران سلطنت آلفونسو سیزدهم و بعدا در طول حکومت ژنرال فرانسیسکو فرانکو نوشته شده بودند . این نسخه ها وضعیت رسمی خود را از دست دادند و لازم به ذکر است که نسخه بدون کلام کنونی از سال 1978 به اجرا در آمده است.

نسخه فعلی " مارچا ریل " ، جایگزین شعر اصلی فرانسیکو قرار گرفت . این نسخه توسط دولت اسپانیا مطابق با فرمان سلطنتی در دهم اکتبر 1997 خریداری شد. این فرمان سلطنتی ثابت کرد که سرود ملی 52 ثانیه ای باید در بخش ب با نرخ سرعت 76 اجرا شود. مارچا ریل مدرن، از 16 جمله تشکیل شده که به دو بخش تقسیم می شود که هر دو از چهار بند تکراری تشکیل شده اند .

نسخه های متعدد سرود ملی

در مجموع در حال حاضر دو نسخه از مارچا ریل وجود دارد که هر کدام از آن ها هدف خاصی را دارند. در حالی که نسخه طولانی تر منحصرا برای ادای احترام به پادشاه مورد استفاده قرار می گیرد، سرود ملی کوتاه تر در رویدادهای ورزشی و همچنین برای رئیس جمهور اسپانیا و دیگر مقامات برگزار می شود. علاوه بر این، سرود ملی دارای سه چیدمان برای ارکستر، دسته های نظامی و ارگ بوده است.

به طور شگفت انگیز، به منظور اجتناب از مسائل کپی رایت، دولت اسپانیا تمام حقوق خود را برای مارچا ریل از ما ترک (اموال ) پرز به مبلغ 130 میلیون خریداری کرد. در اوایل قرن بیستم، بود که پرز مسئول نوشتن هماهنگی سرود ملی بود. در حال حاضر مارچا ریل متعلق به وزارت فرهنگ اسپانیا است که هزینه های کپی رایت را به خاطر استفاده از آن می پردازد.منبع: 2
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: