ostovaar.ir

کد خبر : ۲۹۶
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۲ - 29 November 2018
شاید پس از تهیه سیب زمینی سرخ کرده با پوست و پنیر و ژامبون این پیش غذای لذیذ، آن را در فهرست محبوب ترین غذاهایتان قرار دهید.

مواد لازم برای پوست سیب زمینی سرخ کرده همراه با پنیر و ژامبون

سیب زمینی سرخ کرده با پوست
سیب زمینی متوسط : 6 عدد
روغن زیتون : به مقدار لازم  
روغن کانولا : به مقدار لازم
نمک و فلفل : به مقدار لازم
ژامبون : 6 برش نازک
پنیر رنده شده چدار : 150 گرم
خامه ترش : نصف پیمانه
پیازچه : ریز خرد شود

طرز تهیه پوست سیب زمینی سرخ کرده همراه با پنیر و ژامبون
* ابتدا سیب زمینی ها را خوب بشویید و آن ها را با هر روشی که دوست دارید (فر یا مایکروویو) بپزید. اگر می خواهید با فر بپزید روی سیب زمینی ها را روغن زیتون بمالید و آن ها را درون فر به مدت یک ساعت با حرارت 400 درجه فارنهایت قرار دهید تا درون آن ها خوب پخته شود و اگر از مایکروویو استفاده می کنید روی آن ها را روغن زیتون بمالید وهر سیب زمینی را روی حداکثر حرارت به مدت 5 دقیقه بپزید.
* همزمان با پختن سیب زمینی ها، قطعات ژامبون را درون یک تابه با مقداری روغن، روی حرارت متوسط به مدت 10 دقیقه یا تا زمانی که ترد شوند حرارت دهید. با استفاده از دستمال خشک کن آشپزخانه روغن های اضافی ژامبون را بگیرید، سپس آن ها را خرد کنید.
* سیب زمینی ها را از درون فر خارج کرده و بگذارید به اندازه کافی خنک شوند، سپس آن ها را از درازا به دو قسمت تقسیم کنید و با استفاده از قاشق درونشان را تا نیم سانتی متر مانده به پوست خارج کنید.
* درجه فر را تا 450 درجه فارنهایت افزایش داده و بیرون و درون سیب زمینی ها را روغن کانولا بمالید و و به مقدار لازم روی آن ها نمک بپاشید وهر طرف آن ها را به مدت 10 دقیقه درون فر حرارت دهید سپس آن ها را از فر خارج کرده و بگذارید کمی خنک شوند.
* سیب زمینی ها را روی شبکه سیمی فر قرارداده و درون آن ها را فلفل و پنیر چدار و ژامبون سرخ کرده بریزید و آن ها را 2 دقیقه دیگر یا تا زمانی که پنیر آن ها ذوب شود حرارت دهید.
* سیب زمینی ها را از فر خارج کرده و آن ها را درون ظرفی که از قبل آماده کرده اید قرار داده و روی هر کدام از آن ها، مقداری خامه ترش بریزید سپس روی خامه ها را به عنوان لایه آخر، مقداری پیازچه قرار دهید.


نکات تکمیلی در مورد سیب زمینی سرخ کرده با پوست
* سیب زمینی سرخ کرده با پوست جزو پیش غذا - گوناگون میباشد 
* زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 15 دقیقه 
* و زمان پخت و انتظار آن در حدود 15 دقیقه میباشد .
* سیب زمینی سرخ کرده با پوست را می توانید در وعده پیش غذا - سرو کنید . 
* توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 6 نفر مناسب میباشد .


مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: