ostovaar.ir

علل و علایم روان پریشی در افراد
روان پریشی با طیف اسکیزوفرنی همراه است و اگرچه در اسکیزوفرنی علائم دیگری نیز وجود دارد ولی یکی از معیارهای تعیین کننده آن روانپریشی است. اختلالات سایکوتیک مانند اسکیزوفرنی اغلب، برای اولین بار در اواخر سال‌های نوجوانی یا اوایل بزرگسالی اتفاق می‌افتند.
طرز تهیه خورشت گل کلم
یکی از خوشت هایی که در فصل پاییز با آمدن گل کلم در بازار زیاد طبخ می شود و در سلامتی نیز بسیار مفید است خورشت گل کلم است که امروز دستور پخت آن را برایتان آموزش خواهم داد.
رقص صادق خلخالی و خنده امام
«ساعت از هشت شب گذشته بود که حضرت امام تشریف آوردند و همه ما از خوشحالی اشک شوق می‌ریختیم و صلوات می‌فرستادیم؛ اما آیت‌الله خلخالی که بیش از همه از دیدن امام و سلامت کامل ایشان خوشحال شده ...
طرز تهیه ترشی لوبیا سبز
یکی دیگر از ترشی های لذیذ ترشی لوبیا سبز می باشد که مخصوص ترشی خور های حرفه ای است.ترشی انداختن فرایند ذخیره یا طولانی کردن عمر غذا با قرار دادن آن در آب‌نمک یا سرکه بوسیله اندامگان بی‌هوازی است.
طرز تهیه ترشی گشنیز
یکی دیگر از ترشی های محبوب ترشی گشنیز است .ترشی گشنیز به خاطر لطیف وخوش عطر بودن این گیاه بسیار طرفدار دارد.ترکیب این گیاه با دیگر سبزیجات در ترشی طعم فوق العاده ای به ترشی می دهد.
طولانی ترین شب یلدا 1399 متعلق به کدام کشور است؟ / ریشه های علمی شب یلدا سال 99
شب یلدای ایرانی ها، علاوه بر اینکه از نظر آداب و رسوم بر روی بسیاری از فرهنگهای مختلف جهان تاثیر گذاشته بر پایه پدیده ای علمی پایه گذاری شده که بر کل کشورهای نیمکره شمالی زمین تاثیرگذار است؛ انقلاب زمستانی که آغازگر روزهای کوتاهتر و شبهای طولانی تر در این کشورها است.
فلسفه شب یلدای سال 1399 / شب یلدا سال 99
در ایران و سرزمین‌های هم‌فرهنگ مجاور، از شب آغاز زمستان با نام «شب چله» یا «شب یلدا» نام می‌برند كه همزمان با شب انقلاب زمستانی است.
نورانی‌ترین کهکشان جهان به‌دلیل تشعشع خود به‌اندازه‌ی کافی مدنظر اخترشناسان بود؛ اما کشف ویژگی جدید و صدالبته ترسناک آن به تمایز آن افزوده است.
15 اسفند ماه ، آغاز هفته منابع طبیعی و روز درختکاری در ایران (درختکاری سال 99)
هفته منابع طبیعی در ایران از 15 تا 22 اسفند ماه می باشد. نخستین روز هفته منابع طبیعی، روز درختکاری نامگذاری شده است. منابع طبیعی، به مواد و منابعی گفته می شود که به طور طبیعی به وجود می آید و انسان در پیدایش آنها نقشی ندارد.
تاریخ و روز دقیق ولنتاین سال 99 و سال 1400 ( 2021 و 2022 میلادی)
در افسانه‌ها آمده‌است در سده سوم میلادی در روم باستان یکی از پادشاهان به این نتیجه رسید که مردان جوان مجرد جنگجویان بهتری هستند چون قیدی به زن، فرزند و خانواده ندارند از این رو ازدواج را برای مردان جوان ممنوع کرد...
۱۲