ostovaar.ir

ظل السلطان پسر ارشد ناصرالدین شاه + عکس
ظل السلطان پسر بزرگ ناصرالدین شاه قاجار است و سه سال از مظفرالدین شاه بزرگتر بود ولی چون عفت السلطنه مادرش از دودمان شاهان قاجار و از زنهای عقدی ناصرالدین شاه نبود، ظل السلطان به ولیعهدی انتخاب نشد.
جمجمه نادرشاه افشار پس از نبش قبر + عکس
نادرشاه افشار یکی از مشهورترین پادشاهانی مانند کورش کبیر است که بر ایران سلطنت کرد.در زمان خاک برداری آرامگاه وی استخوانها و جمجمه با جا مانده از پیکر وی از خاک بیرون آمد.
قبرستان جن ها + عکس
آنها مردگان خود را در حصار این سنگ ها دفن کرده اند، شب که می رسد، جنها بر سر گور از دست رفتگان خود حاضر می شوند و به مویه و مرثیه سرایی مشغول می گردند.
تاریخچه ی پیدایش غار علیصدر همدان
غار علی صدر تنها غار تالابی ایران و از معدود غارهای آبی جهان است.
ناگفته هایی جالب از سرنوشت گلادیاتورهای زن و مرد!
در این گزارش سرنوشت خواندنی از گلادیاتورهای زن و گلادیاتورهای مرد را می خوانید که شاید تا به این حال هیچ تصویر ذهنی و اطلاعاتی در این باره نداشته اید.
روستای زرگر روستایی اروپایی در ایران
مرددم روستای زرگر هم ایرانی اند هم اروپایی، هم فارسی می دانند هم ترکی صورتشان هم شبیه آریایی هاست، هم شبیه گلادیاتورها ...
آتشکده بهرام (ری)
تپه میل که به نام های آتشکده بهرام و آتشکده ری نیز شناخته می شود از جمله آثار دوره ساسانیان است .
شاهپور علیرضا پهلوی + عکس
شاهپور علیرضا پهلوی دومین پسر و پنجمین فرزند رضا خان و برادر تنی محمدرضا بود. او در سال 1301 به دنیا آمد و در سن سی و دو سالگی بر اثر سقوط هواپیما کشته شد.
کتیبه تنگ براق
کتیبه شاپور یکم در سال 1335 در تنگ براق فارس کشف شد و در 207 کیلومتری شمال غربی پاسارگاد قرار دارد. کتیبه پهلوی مربوط به دوره ساسانی می باشد.
اولین ﮐﺎﺭﺕ ﺍﻋﺘﺒﺎﺭﯼ ایرانی ها در دوره ﻫﺨﺎﻣﻨﺸیان + عکس
ﺩﺭ دوره ﻫﺨﺎﻣﻨﺸیان ﺑﻪ ﻣﺴﺎﻓﺮﺍﻧﯽ ﮐﻪ ﺳﻔﺮ ﻣﯽ ﮐﺮﺩﻧﺪ ﻟﻮﺡ ﻫﺎﯼ ﮔﻠﯽ ﻣﯽ ﺩﺍﺩﻧﺪ ﮐﻪ ﺷﺒﯿﻪ ﺑﻪ ﮐﺎﺭﺕ ﻫﺎﯼ ﺍﻋﺘﺒﺎﺭﯼ ﺍﻣﺮﻭﺯﯼ ﺑﻮﺩ هزینه های سفر در آن ثبت میشد.