ostovaar.ir

نزول ۳ پله ای ایران در شاخص توسعه دولت الکترونیک
سازمان ملل متحد در گزارش دوسالانه خود شاخص توسعه دولت الکترونیک (EGDI) را در کشورهای مختلف مورد بررسی قرار داده که ایران با ۳ پله نزول از جایگاه ۸۶ به ۸۹ در میان ۱۹۳ کشور رسیده است.
موبایلی که تب را در افراد ردیابی می کند
موبایلی جان سخت به بازار عرضه شده که مجهز به دوربین گرمایی است و می تواند تب افراد را ردیابی کند.
12 دانشگاه برتر دنیا برای تحصیل در رشته کامپیوتر کدامند؟
موسسه انتشاراتی «Times Higher Education» یا به اختصار «THE» که در انگلستان مستقر است، کیفیت آموزش در دانشگاه های سراسر جهان را بررسی می کند. این موسسه بر اساس آیتم های مختلف زیر ارزیابی های خود را انجام می دهد:
تاریخ عرضه آیفون ۱۲ مشخص شد
یکی از افشاگران قابل اعتماد دنیای فناوری، با انتشار گزارشی در فضای مجازی تاریخ عرضه آیفون ۱۲ را فاش کرد.
تبعات کرونا در مجازی سازی ایران
رئیس مرکز مطالعات فضای مجازی:

تبعات کرونا در مجازی سازی ایران

رئیس مرکز مطالعات فضای مجازی باتشریح تبعات کرونا در مجازی سازی ایران گفت: تسریع در راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات به صورت غیرنمایشی و طبق مصوبات شورای فضای مجازی، حکمرانی سایبری را محقق می کند.
چین و روسیه ایستگاه تحقیقاتی در ماه می‌سازند
رئیس سازمان فضایی روسیه اعلام کرد درباره همکاری فضایی با چین مذاکراتی انجام داده و احتمالا با همکاری دو کشور ایستگاه تحقیقاتی در ماه می سازند.
تولید آیفون پرچمدار در هند برای اولین بار؛ اپل وابستگی به چین را کاهش می‌دهد
اپل تعدادی از آیفون‌های خود را هند به تولید می‌رساند، با این حال اخیرا فاکسکان ساخت گوشی آیفون ۱۱ را در این کشور آغاز کرده است.
«تامین ادله دیجیتال» در سند معماری شبکه ملی تکلیف شد
معاون مرکز ملی فضای مجازی با بیان اینکه افشای اطلاعات و نقض محرمانگی با شبکه ملی اطلاعات به حداقل می‌رسد، گفت: خدمات «تامین ادله دیجیتال» در طرح کلان و سند معماری شبکه ملی تکلیف شده است.